بیانیه اعضای هیات داوران دومین جشنواره ملی عکس ارس منتشر شد:

بیانیه اعضای هیات داوران دومین جشنواره ملی عکس ارس منتشر شد:

 
بنام خالق زیبایی ها

 دومین گام پرتوان جشنواره عکس ارس در شرایطی به پایان می رسد که چشم انداز درخشانی را در قامت یک فعالیت فرهنگی نوید میدهد.

 پر واضح است که این حرکت جمعی بدون پشتیبانی برگزار کنندگان نمی تواند تداوم یافته و به یک اتفاق خوب تبدیل شود. وجود پتانسیل های مختلف تاریخی، جغرافیای خاص منطقه، چشم اندازهای زیبای طبیعی و حیات وحش در کنار صنعت رو به رشد این منطقه ، امکان تلاشی هوشمندانه را در برند سازی منطقه ارس بوجود می آورد.

  اگر نگاهی پویا و رو به جلو داشته باشیم، تصویر همواره منابع جدی برای مطالعات راهبردی و پژوهش می باشد و از سمتی نیل به ایجاد تاریخ تصویری و دیرینگی فرهنگی را میسر میکند.

 گروه داوری ، ضمن تشکر از توجه مسئولین و برگزار کنندگان به این مهم ، و تقدیر از تمام عکاسان شرکت کننده ،جهت بهتر برگزار شدن دوره های آتی این اتفاق مهم، توصیه چند نکته را ضروری دانسته تا همدلانه این تلاش را پر رنگتر کنیم.

 عکاسی مستند همواره نمایشگر رابطه انسان با فضای زیستی و تاثیر آن بر محیط اجتماعی خود است. وبی شک کم رنگ شدن عکاسی مستند، میتواند از اهمیت جشنواره کاسته و آن را از جدی بودن تنزل دهد.

   انتظار میرود در تقسیم بندی موضوعی جشنواره آتی این مهم مجددا مورد توجه قرار گیرد.

 در بخش طببعت علیرغم وجود پتانسیل بسیار خوب منطقه ، شرایط خاص آب و هوایی این فصل، انتظار میرود که عکاسان عزیز تلاش بیشتری در ثبت تصاویری بدیع و چشم نواز را داشته باشند.

  عکاسی حیات وحش شرایط ویژه تری را از نظر مدت زمان حضور عکاس برای مواجهه با موضوع، ثبت تصاویر خاص از گونه های جانوری را دارد امید است در این مورد چاره اندیشی لازم برای ارتقای کیفی عکسها انجام گیرد.

 در بخش معماری و ابنیه تاریخی و مناظر شهری، ضمن تشکر از تلاش عکاسان این بخش ، که نگاهی بدیع و خوبی را عرضه کرده بودند ، لزوم توجه بیشتر به عکاسی از بناهای تاریخی را لازم میداند.

 عکاسی صنعتی همواره کیفیت و استانداردهای ویژه خود را طلب میکند و انتظار میرود که شرکت کنندگان این بخش با استفاده از امکانات لازم و ایجاد شرایط مناسب و زمان کافی برای حفظ این استاندارد توجه کنند.

گروه داوری دومین جشنواره عکس ارس متشکل از آقایان صادق میر ی داریوش کیانی ساسان نژادی / سعید احمد زاده و رومین محتشم ، مجددا با تشکر از حمایت مسئولین منطقه ارس، انجمن فیلم و عکس ارس،عوامل برگزاری جشنواره و عکاسان عزیز شرکت کننده ، ضمن اظهار خشنودی از این تلاش ماندگار فرهنگی، آرای خود را اعلام میدارد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج