مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس پیشنهاد داد:

نام گذاری روز ارس در تقویم ایران

 نام گذاری روز ارس در تقویم ایران


 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس خواستار نام گذاری روز ارس در تقویم ایران شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دکتر کیانی در نشست شورای فرهنگ عمومی جلفا که با حضور سیدمجید امامی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه دوم شهریورماه سالروز تصویب منطقه آزاد ارس و سوم شهریورماه سالروز شهادت سه مرزبان در مرز ارس بود خواستار ثبت یک روز در تقویم کشور برای یکی از این مناسبت ها شد.

 کیانی همچنین با تأکید بر لزوم گسترش اقدامات فرهنگی به جای اقدامات سلبی گفت: برای جذب مخاطب برنامه های فرهنگی، باید متولیان امر سطح کیفی برنامه ها را ارتقا بخشند.دغدغه‌های فرهنگی در جامعه باید توسط مسؤولان و اصحاب فکر و اندیشه جمع‌بندی شده و در جهت حل این مسائل برنامه‌های مناسبی اتخاذ و اجرایی گردد و از اجرای برنامه های روتین جلوگیری شود.

 مجید کیانی افزود: در حوزه فرهنگ و مسائل مربوط به آن مردم و اصحاب فرهنگ و هنر دغدغه‌هایی دارند که توجه به آن ها می‌تواند مشکلات این حوزه را رفع نماید و از طرفی اجرای کارهای فرهنگی نیازمند تعامل و همفکری تمامی نهادهای مرتبط و همچنین پرهیز از موازی کاری و هدر رفت سرمایه در این مسیر است.

  کیانی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت ها امری مهم و الزامی است خاطر نشان کرد: مسیر توسعه زمانی هموار خواهد شد که مولفه های مختلف فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی به موازات هم در منطقه ارتقا پیدا کنند. ما در منطقه آزاد ارس با علم به این موضوع و با این باور که توسعه پایدار و پویا از مسیر توسعه فرهنگی گذر می کند، در برنامه ریزی ها و سیاست های کلان به زیرساخت ها و موضوعات فرهنگی نگاه ویژه ای داریم، در همین راستا اقدامات زیادی در حوزه زیرساخت های فرهنگی، مساجد و نمازخانه ها در منطقه آزاد ارس انجام شده و روند توسعه زیرساخت های فرهنگی در آینده نیز ادامه دار خواهد بود.

 مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس افزود: در ارس مشکلات فرهنگی موجود در برخی مناطق آزاد کشور که امروز مورد توجه مسئولان است وجود ندارد و مهم ترین علت اینکه ارس علیرغم هم مرزی با سه کشور، تحت تاثیر مباحث فرهنگی وارداتی از این کشورها قرار نگرفته است، به فرهنگ مردم آذربایجان و تعصب دینی که از قدیم در این خطه و مردم بوده است برمی گردد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج