امام جمعه شهر جلفا :

زیرساخت های صدا و سیما در مرز ارس تقویت شود

 زیرساخت های صدا و سیما در مرز ارس تقویت شود


 امام جمعه شهر جلفا در نشست شورای فرهنگی خواستار تقویت زیرساخت های صدا و سیما در مرز ارس شد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت الاسلام و المسلمین اسماعیل هادوی در نشست شورای فرهنگی منطقه آزاد ارس – جلفا که با حضور کیانی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، امامی دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و اعضای شورای فرهنگی شهرستان جلفا و ارس برگزار شد گفت: تولیدات مرکز صدا و سیمای آذربایجان شرقی در مرز ارس به دلیل همسایکی با سه کشور باید تقویت و متحول شود. صدا و سیما با تقویت فرستنده های خود در مرز ارس امواج رسانه ملی را به آن سوی مرزها و کشورهای همسایه نیز بفرستد تا مردم این کشورها نیز بتوانند برنامه های تلویزیون ایران را تماشا کنند و شبکه های رادیویی ایرانی نیز در دسترس آنان باشد.

 هادوی افزود: لازم است به نمادها و المان های فرهنگی و مذهبی به موازات امکانات تفریحی و فرهنگی دیگر توجه شود.

 وی با اشاره به اینکه مناطق آزاد سوای از کشور نیست و همان ارزش ها در این مناطق نیز جاری است اضافه کرد: تمامی برنامه هایی که در منطقه آزاد ارس برگزار می شود بر اساس تبیین دستاوردها و باورهای انقلاب پایه ریزی و برنامه ریزی شده است و اجرای آنها در راستای ترویج فرهنگ اسلامی است.

 فرماندار شهرستان جلفا نیز در این نشست گفت: از منطقه آزاد ارس بخاطر برنامه ریزی های خوبی که در حوزه مسائل فرهنگی دارد و توانسته است همراه با پیشبرد اهداف اقتصادی و سرمایه گذاری خود، در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم کارهای شایسته ای انجام دهد قدردانی می کنم. گردشگران سفیران فرهنگی می باشند و اجرای این برنامه ها فرصتی است تا صادر کننده فرهنگ باشیم.

 عطاپور افزود: مرزی بودن شهرستان جلفا و وجود منطقه آزاد ارس، همچنین وجود دو پايانه و گمرک که قدمتی بیش از صدسال دارند یک فرصت برای ما است. از طرفی به علت ویژگی های خاص منطقه آزاد ارس از جمله وجود گردشگران و سرمایه گذاران و فعالین اقتصادی، می طلبد که پرداخت به مسائل فرهنگی آن نیز خاص و منطبق بر شرایط آن باشد.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج