کیانی در بازدید از پروژه‌های خداآفرین‌ تاکید کرد:

تسریع در احداث بزرگ‌ترین مجتمع گاوداری و پرورش ماهی کشور

تسریع در احداث بزرگ‌ترین مجتمع گاوداری و پرورش ماهی کشور

رئیس هیات مدیره  و مدیرعامل منطقه آزاد ارس گفت: زون خدآفرین منطقه آزاد ارس ذخیره گاه استراتژیک برای کل کشور است و می تواند در موضوع ایجاد امنیت غذایی ایران، نقش آفرین باشد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مجید کیانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل این سازمان در بازدید از مجتمع پرورش ماهی و گاوداری شهید سلیمانی شرکت کشت و صنعت خوشه صبا اظهار داشت: از زمان شروع مسئولیتم در این منطقه و بر اساس پیگیری گفتمان توسعه متوازن در ارس، چندین بار از زون خداآفرین و ظرفیت‌های اقتصادی این منطقه بازدید کرده‌ایم. علی‌رغم وجود برخی مشکلات و زمانبر بودن فرآیندهای اجرایی در برخی پروژه‌های عمرانی، زیرساختی و کشاورزی، زون خدافرین منطقه آزاد ارس ذخیره‌گاه استراتژیک برای کل کشور است و می‌تواند در موضوع ایجاد امنیت غذایی ایران، نقش‌آفرین باشد.

وی افزود: ضروری است در راستای شکوفایی هرچه بیشتر مزیت‌های ناب اقتصادی زون خداآفرین، در حوزه جذب سرمایه‌گذاری و ایجاد و تکمیل پروژه‌های عمرانی و زیرساختی تلاش بیشتری انجام گیرد. 

 لازم به توضیح است کیانی امروز از دو مگاپروژه شامل مراحل تکمیل عملیات عمرانی فاز اول مجتمع پرورش ماهی 1500 تنی و نیز مراحل آماده سازی مجموعه گاوداری 10 هزار راسی شهید سلیمانی شرکت خوشه صبا بازدید کرد.

مگاپروژه گاوداری 10 هزار راسی شهید سلیمانی شرکت کشت و صنعت خوشه صبا، بزرگ‌ترین مجموعه گاوداری شیری کشور می‌باشد که با میزان سرمایه‌گذاری بالغ بر هزار میلیارد تومان در زمینی به مساحت 70 هکتار در حال آماده‌سازی و احداث است و سالانه ظرفیت تولید 110 هزار تن شیر را دارد. همچنین در کنار تولید شیر مقرر است صنایع تبدیلی آن نیز راه اندازی شود. 

 فاز اول این مگاپروژه با ظرفیت هزار راس گاو تا پایان سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

 مگاپروژه پرورش ماهی 1500 تنی شهید سلیمانی شرکت کشت و صنعت خوشه صبا نیز در 10 فاز به بهره برداری خواهد رسید و بزرگترین  مجتمع پرورش ماهی سردابی کشور می‌باشد. فاز اولین این پروژه از چهارماه پیش آغاز شده است و هفتاد درصد پیشرفت فیزیکی دارد که تا هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج