کیانی در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور مطرح کرد:

احیاء ارتباطات ریلی ارس و احداث گمرک مرزی خداآفرین

احیاء ارتباطات ریلی ارس و احداث گمرک مرزی خداآفرین

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در دیدار با مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور بر احیاء ارتباطات ریلی ارس و احداث گمرک مرزی خداآفرین تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، مجید کیانی صبح شنبه در دیدار با اکبر عیسی‌زاده مسئول دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در شمالغرب کشور اظهار داشت: تعامل درون‌استانی و افزایش همکاری با سایر استان‌های همجوار جزو اولویت‌های ماست و در راستای تحقق دیپلماسی اقتصادی، تقویت ارتباط فی‌مابین منطقه آزاد ارس و وزارت امور خارجه ضروری است.

 

وی خواهان بازدید مسئولین بخش اقتصادی وزارت امور خارجه و رایزنان اقتصادی سفارت ایران در دیگر کشورها از ظرفیت‌های منطقه آزاد ارس شد و تاکید کرد: از وزارت امور خارجه انتظار داریم با رایزنی و فراهم‌ کردن شرایط، در احیاء ارتباط ریلی ارس با کشورهای همسایه کمک‌حال ما شود.

 

مدیرعامل منطقه‌ آزاد ارس احداث گمرک مرزی در خداآفرین، استفاده از امکان کارگو (ترانزیت) جهت صادرات محصولات تولیدی ارس و تامین مواد اولیه واحدهای تولیدی را جزو ضروریات خواند و بر راه‌اندازی منطقه آزاد مغری تاکید کرد.

 

وی با اشاره به تامین بخشی از زیرساخت‌ها در حاشیه‌ی ارس، خاطرنشان کرد: درحال حاضر احداث زیرساخت‌ها در محدوده‌ی خداآفرین و قلی‌بیگلو درحال انجام است و در آینده تاثیر بسزایی در تقویت امنیت غذایی کشور خواهد داشت. پیگیری ایجاد زیرساخت‌ها در منطقه آزاد ارس با بازدهی بلندمدت در دستور کار است.

 

کیانی در پایان صحبت‌های خود از برنامه‌ریزی برای ایجاد منابع درآمدی پایدار در حوزه‌ی ترانزیت خبر داد و تصریح کرد: مدیریت قفقاز منطقه آزاد ارس پیگیر امور مربوط به حوزه‌ی بین‌الملل و کلیه مستندات و تعهدات ارس در سال‌های قبل خواهد بود.

 

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج