دکتر کیانی در مراسم استقبال از دانشجویان پردیس ارس دانشگاه تبریز

کارخانه نوآوری پردیس ارس دانشگاه تبریز در منطقه راه اندازی می شود

کارخانه نوآوری پردیس ارس دانشگاه تبریز در منطقه راه اندازی می شود

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، دکتر مجید کیانی در مراسم استقبال از دانشجویان جدیدالورود پردیس بین‌المللی ارس دانشگاه تبریز، اظهار داشت: در دوره جدید رویکرد سازمان تحقق شعار سال و حمایت از حوزه دانش‌بنیان است و در همین راستا طبق مذاکراتی که با رئیس دانشگاه تبریز داشتیم، بزودی شاهد راه‌اندازی کارخانه نوآوری پردیس ارس دانشگاه تبریز در منطقه خواهیم بود.

وی افزود: همچنین مقرر شد پردیس ارس دانشگاه تبریز ضمن توسعه تجهیزات آزمایشگاهی، زمینه افزایش جذب دانشجویان خارجی را فراهم کند و متناسب با آن سازمان منطقه آزاد ارس نیز در بحث زیرساخت‌ها و منابع دانشگاه را حمایت کند.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه توسعه آموزش عالی از استراتژی‌های طرح جامع منطقه آزاد ارس است، توضیح داد: هدف از ایجاد آموزش عالی در مناطق آزاد، توسعه رویکرد بین‌المللی، ارتقای کیفیت آموزشی، تقلیل آمار دانشجویان مهاجر ایرانی و جذب آن‌ها در مناطق و گرفتن سهم قابل قبولی از جمعیت میلیونی دانشجویان مهاجر و جذب دانشجوی خارجی می‌باشد.

وی از راه‌اندازی پردیس برخی از دانشگاه‌های دیگر در ارس در آینده‌ای نزدیک خبر داد و تصریح کرد: مجموعه دانشگاه‌های مستقر در منطقه آزاد ارس مانند پردیس‌های ارس دانشگاه تبریز و تهران، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد عملکرد قابل قبولی داشته‌اند اما با این حال لازم است در جذب دانشجویان خارجی نیز کارنامه خوبی برجای گذارند.

دکتر مجید کیانی در پایان تاکید داشت: دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه‌های با سابقه و پرافتخار کشور می‌باشد و امیدوارم با حمایت‌های ارس و دانشگاه تبریز به‌زودی شاهد تحول در پردیس ارس دانشگاه تبریز باشیم.‌

نجیبه ظفری لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج