شروع بکار دفتر اتباع خارجی در منطقه آزاد ارس

شروع بکار دفتر اتباع خارجی در منطقه آزاد ارس
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست با سرمایه گذاران فعال منطقه آزاد ارس از شروع بکار دفتر اتباع خارجی در ارس خبر داد.
صادق نجفی افزود : هم اکنون 22 شرکت خارجی در ارس فعال هستند که بیش از یکصد نفر اتباع خارجی از کشورهای ترکیه ،کره جنوبی، هندوستان، ارمنستان، چین و قزاقستان فعالیت های اقتصادی و تجاری انجام می دهند.
وی افزود: این دفتر امورات مربوط به تردد و فعالیت اتباع خارجی را که در منطقه آزاد ارس مشغول بکار یا گردش هستند را انجام خواهد داد.
نجفی با اشاره به اینکه تردد اتباع خارجی در منطقه بدون اخذ روادید امکان پذیر است گفت: ارکان اصلی برای جذب و توسعه تولید و صادرات و ایجاد اشتغال مولد در ارس فراهم بوده و دفتر اتباع خارجی نقش کلیدی در تسریع ارتباط و فعالیت های لازم تبعه ها خواهد داشت.
وی تصریح کرد: در راستای ارائه خدمات مناسب به سرمایه گذاران و اتباع خارجی فعال یا مسافر در منطقه آزاد ارس و نیز ارتقاء امنیت اجتماعی ارس وندان ساختمان اداری اتباع خارجی تحویل نیروی انتظامی گردید و رسما شروع بکار کرد.
صادق نجفی با بیان اینکه در هفت ماه نخست سالجاری بیش از 917 هزار متر مربع ساخت و ساز تجاری و صنعتی در منطقه آزاد ارس مجوز گرفته اند افزود: میزان سرمایه گذاری در این منطقه در طی هفت ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد 407 درصدی داشته است.
نجفی در جمع سرمایه گذاران منطقه آزاد ارس به میزان صادرات 96 میلیون دلاری اشاره کرد و گفت: صادرات از گمرک ارس در هفت ماه نخست امسال به رشد 42 درصدی رسید و میزان تولیدات شرکت های فعال نیز در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با مبلغی بالغ بر 180 میلیارد ریال به رشد 535 درصدی رسید.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج