افتتاح شبکه بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس

افتتاح شبکه بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس
شبکه بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس با حضور مشاور عالی دبیر مناطق آزاد دکتر محمد علی نجفی و مدیرعامل منطقه آزاد ارس افتتاح و به بهره برداری رسید.
شبکه بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس با هزینه چهار میلیارد و 500 میلیون ریال با زیربنای 500 متر مربع در محل پردیس بین المللی ارس دانشگاه تبریز شروع بکار کرد.
رئیس پردیس ارس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و رئیس شبکه بهداشت و درمان این منطقه در حاشیه این افتتاح گفت: در تمامی مراحل راه اندازی شبکه بهداشت و درمان و دانشگاه علوم پزشکی تبریز استاندارهای روز دنیا رعایت شده و این روند ادامه خواهد داشت.
دکتر پورمقدم افزود: هدف اصلی این شبکه ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به سرمایه گذاران، ارس وندان، اتباع خارجی و گردشگران منطقه آزاد ارس بوده و با کادر پزشکی مجرب و متخصص از امروز شروع بکار می کند.
وی محدوده های جلفا و نوردوز منطقه آزاد ارس را از مهمترین مبادی ورود اتباع خارجی و گردشگران دانست و گفت: یکی از مهمترین وظایف این شبکه نظارت دقیق بر قرنطینه ها و جلوگیری از ورود داروهای قاچاق و غیر استاندارد به داخل کشور است.
محمد علي نجفي مشاور عالي دبير شورای هماهنگی مناطق آزاد نیز در آئین افتتاح شبکه بهداشت و درمان منطقه آزاد ارس بر لزوم توجه به مراکز آموزش عالی در مناطق آزاد گفت: همیاری صنعت و آموزش عالی در مناطق آزاد مسئله مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: سنجش دقیق عملکرد دانشجویان که بیشتر در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل می باشند باید مورد توجه رؤسای مراکز آموزش عالی در مناطق آزاد بوده و خروجی این مراکز در راستای کمک به توسعه همه جانبه کشور باشد.
نجفی ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های اقتصادی انجام شده در منطقه آزاد ارس گفت: ارس منطقه ای با استعداد توسعه همه جانبه می باشد و باید الگوهای شهری، الگوها و شیوه های نوین بهداشت و درمان، خدمات و نحوه میزبانی از سرمایه گذاران و گردشگران خارجی بیش از پیش رعایت شود که در این صورت شاهد افزایش جذب سرمایه گذاران و گردشگران خارجی و به تبع آن ارزآوری بیشتر به کشور خواهیم بود.
وی همچنین بر لزوم توسعه تفریح های سالم در مناطق آزاد تاکید کرد و گفت: تفریح های سالم نقش بسزایی در سلامت روحی و فکری افراد دارد.
در ادامه مشاور عالي دبير شورای هماهنگی مناطق آزاد با همراهی مدیرعامل و مدیران و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس ، از نزدیک در جریان فعالیت های تولیدی و صنعتی ارس قرار گرفته و از چند کارخانه تولیدی نخ، مبلمان خانگی، کارخانه در حال احداث فولاد، موتور سیکلت های چهارچرخ و چندین پروژه جدید در حال احداث بازدید نمود.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج