راه اندازی مرکز مشاوره رایگان اقتصادی در ارس

راه اندازی مرکز مشاوره رایگان اقتصادی در ارس
مدیرعامل منطقه آزاد ارس در جمع 150 نفر از فعالان و سرمایه گذاران واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد ارس از راه اندازی مرکز مشاوره رایگان اقتصادی برای متقاضیان سرمایه گذاری در ارس خبر داد.
به گزارش روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر افزود: در راستای سهولت اجرای فعالیت های اقتصادی و شناسایی توانمندی های سرمایه گذاران و ارائه سریع طرح های سرمایه گذاری مرکز مشاوره رایگان اقتصادی در ارس راه اندازی می شود.
عرب باغی تصریح کرد: یکی از عمده مشکلات سرمایه گذاران تهیه طرح توجیهی کارشناسی شده در ابتدای کار، رفع موانع تولید در طی فعالیت و بازاریابی و نحوه فروش در بازارهای خارجی می باشد که با حضور اساتید برجسته و صاحب نظران علم و صنعت در مرکز مشاوره اقتصادی مسائل مورد نیاز برای ارتقاء کیفی تولیدات مورد بحث و بررسی قرار گرفته و راهکار لازم ارائه خواهد شد.
وی استفاده از تجارب کشورهای توسعه یافته و شرکت های بزرگ صنعتی توسط شرکت های ایرانی را اصلی مهم و حایز اهمیت برشمرد و افزود: تحقق توسعه با همسو بودن صنعت با علوم و فناوری روز جهان میسر می شود و لازم است سرمایه گذاران ارس خود را به ابزار فکری و علمی روز جهان تجهیز کنند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس یکی از نیازهای اصلی این منطقه برای حرکت همسو با فعالیت های اقتصادی جهانی را لزوم نهادینه سازی فرهنگ صنعتی و تولیدی در ارس دانست و گفت: برای تحقق سریع توسعه در ارس باید فرهنگ تکریم و تقدس شماری سرمایه گذار و تولیدکننده نهادینه شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود حضور بانک های قدرتمند در ارس را نیاز امروز و فردای تولید و صنعت اعلام کرد و گفت و با بیان اینکه یکی از نیازهای زیربنایی برای جذب سرمایه گذاران خارجی و صنایع بزرگ تولیدی وجود خدمات مختلف از جمله خدمات ارزی و بانکی است گفت: حضور بانک های خصوصی و خارجی در منطقه آزاد ارس در کمیته بانک های منطقه آزاد ارس در حال بررسی می باشد.
عرب باغی افزود: توسعه صنعت در گرو توسعه همزمان تجارت و فعالیت های اقتصادی است و این مهم با توجه به موقعیت ارس از نظر همسایگی با چند کشور و نزدیکی به بازار400 میلیونی کشورهای cis و همچنین امکان صادرات و واردات کالا بدون عوارض گمرکی قابل توجه است.
وی بزرگنمایی در کار را آفت و مانع توسعه پایدار دانست و تاکید کرد: هدف اصلی و نهایی مناطق آزاد جذب سرمایه گذاران خارجی و ایجاد ارزش افزده بیشتر است که متاسفانه محقق نشده است.
برچسب ها : ارس, مشاوره
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج