روادید تردد به نخجوان از جلفا لغو شد

روادید تردد به نخجوان از جلفا لغو شد
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس گفت: متعاقب پیگیری های مستمر این سازمان و با هماهنگی و موافقت مسولان عالی رتبه داخلی با مقامات جمهوری خودمختار نخجوان، روادید تردد اتباع ایرانی به نخجوان لغو شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی با اعلام این خبر افزود: اختصاص روادید برای تردد اتباع ایرانی از سوی جمهوری خودمختار نخجوان، مشکلات متعددی در ارتباطات خانوادگی، اقتصادی، تجاری و گردشگری ایجاد کرده بود که با پیگیری و رایزنی های متعدد این مشکل حل شد.

عرب باغی اضافه کرد: با توجه به اشتراکات خانوادگی، فرهنگی و اجتماعی بین مردم مرزنشین دو کشور، برقراری روادید مانع از توسعه روابط در سطوح مختلف شده بود که انتظار می رود با شرایط جاری روابط دو کشور در عرصه های گوناگون به بهترین نحو توسعه و تداوم یابد.

وی منطقه آزاد ارس را مزیتی درخور توجه و انکار ناپذیر برای توسعه و آبادانی مناطق مرزی دو کشور دانست و اظهار داشت: مزیت های سرمایه گزاری، تجاری و بازرگانی ایجاد شده در منطقه آزاد ارس می تواند با تقویت روابط دوستانه و عمیق، نقش مهم و ویژه ای در فرایند تحولات اقتصادی و توسعه سرمایه گذاری های متصور دو کشور داشته باشد.

وی ادامه داد: با اقدامات زیربنایی انجام شده و در دست اقدام در محدوده منطقه آزاد ارس و در مرزهای دو کشور، زمینه افزایش مبادلات تجاری، اقتصادی و ایجاد شهرک های مشترک صنعتی بین دو کشور بیش از پیش فراهم شده است.

عرب باغی یادآور شد: لغو روادید به نخجوان، به نقش آفرینی ارس در حوزه روابط بین الملل و افزایش سرمایه گذاری های تجاری، صنعتی، اقتصادی و گردشگری شتاب مضاعفی خواهد بخشید.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج