"برای تونیک" ورزشی برای تحول روحی در معلولان جسمی

"برای تونیک" ورزشی برای تحول روحی در معلولان جسمی

کارگاه آموزشی حرکات نوین تندرستی همگانی در منطقه آزاد ارس با حضور مردم منطقه و جمعی از معلولین جسمی در منطقه آزاد ارس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد ارس دکتر مویدی ابداع کننده ورزش "برای تونیک" در کارگاه آموزشی حرکات نوین تندرستی همگانی در منطقه آزاد ارس با تاکید بر لزوم توجه به جایگاه کمرنگ شده معلولین در جامعه گفت: در طی 40 سال تلاش در عرصه خدمت به جامعه معلولین همواره تلاش کرده ایم جایگاه واقعی معلولین را در جامعه به اثبات برسانیم و در راستای پویایی این قشر قدم برداریم و نقش منطقه آزاد ارس در پویایی روحیه سالم و پرنشاط قابل تقدیر و امیدوار کننده است.

مخترع "برای تونیک" با اشاره به اینکه این ورزش حرکتی در راستای تحرک و ورزش سالم و همگانی برای اقشار عمومی و خصوصا معلولین جامعه است افزود: این ورزش برای اولین بار در جهان اختراع شد و هدف آن روحیه بخشی و تحول روحی در معلولانی است که یا از طرف جامعه مورد کم توجهی قرار میگیرند و یا بدلیل ضعف جسمانی منزوی شده و در جامعه حضور ندارند.

مویدی تصریح کرد: این ورزش بر مبنای خط نابینایی برنامه ریزی شده ولی به جهت تنوع و تخصصی بودن حرکات می تواند ورزشی همگانی و به نفع عموم جامعه باشد.

وی افزود: معتقدم هر انسانی دارای استعدادهای بالقوه ای است و معلولین نیز جدا از ضعف جسمانی از استعداد و توانمدیهای خاصی برخوردارند که باید شناسایی شده و در جامعه در جایگاهی تخصصی مورد استفاده قرار گیرد.

مویدی گفت: با انجام ورزشهای ایروبیک از جمله "برای تونیک" معلولان روحیه بالندگی و امیدواری را بدست آورده و متقابلا در جامعه مثمر ثمر خواهند بود.

"برای تونیک" نام ورزشی ابداع شده توسط بانوی ایرانی دکتر یاسمن مویدی است و برای اولین بار در جهان در کشور فرانسه به ثبت رسیده است. (برای تونیک)نامی کاملا ایرانی بوده و بمعنای (نیکی خواستن برای تو)می باشد.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در مراسم آغازین این کارگاه آموزشی ضمن قدردانی از دکتر مویدی به اهمیت توجه به قشر معلول اشاره کرد و گفت: متاسفانه قشر معلول جامعه به خاطر ضعف جسمانی در انزوا قرار گرفته اند و لازم است جامعه با آغوش باز از حرفه و تجربه و تخصص آنان استقبال کند.

دکتر نجف زاده با تاکید بر اینکه توسعه پایدار کشورهادر گرو توسعه بهداشت و نظام سلامت و توجه به اقشار مختلف جامعه است تصریح نمود: اعتقاد ما بر این است که در راستای نیل به اهداف و سیاستهای سازمان باید از تمام اقشار جامعه بهره ببریم و در این جهت بنابه سیاستهای کلان سازمان در زمینه های بهداشت و درمان اقدام به دعوت از مخترع حرکات نوین تندرستی کرده ایم.

عادل نجف زاده از راه اندازی اولین بیمارستان اورژانس تخصصی و فوق تخصصی کشور در منطقه آزاد ارس طی چند ماه آیده خبر داد و افزود: سازمان منطقه آزاد ارس قبل از هر فعالیتی سلامت روح و روان جامعه را سرلوحه کارها قرار داده و در این راستا برای ارتقاءسطح امنیت جانی و بهداشتی تمام توان خود را به کار خواهد گرفت.

وی با اشاره به طرح بزرگ دهکده سلامت در منطقه آزاد ارس اظهار داشت:دهکده سلامت با رویکرد ارتقاءبهداشت جامعه تدوین شده و در مرحله شکل گیری طرح تفصیلی است.

نجف زاده ابراز امیدواری کرد با اجرای اولین کارگاه آموزشی حرکات نوین تندرستی همگانی این حرکت خوب و سالم در منطقه آزاد ارس ادامه داشته باشد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج