رشد 240 درصدی آمار ترانزیت خارجی در منطقه آزاد ارس

رشد 240 درصدی آمار ترانزیت خارجی در منطقه آزاد ارس

به گفته ی معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد راس در سه ماهه ی اول امسال ارزش دلاری ترانزیت خارجی انجام شده در منطقه آزاد ارس به حدود 35 میلیون و 883 هزار دلار رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از 240 درصد رشد داشته است.

دکتر ایرج حاتمی افزود: همچنین در مدت یاد شده از نظر وزنی  9 هزار و 733 تن کالا از منطقه آزاد ارس ترانزیت شده و از رشد 104 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برخوردار است.

وی گفت:  در سه ماهه نخست سال قبل 3 هزار و618 کامیون در این منطقه بارگیری شده بود که در سال جاری به 4 هزار و689 دستگاه رسیده و از رشد 30 درصدی برخوردار است.

وی افزود: در این مدت تعداد کامیون های تخلیه شده به 3 هزار و265 دستگاه رسیده است که نسبت به سال گذشته در مدت مشابه با 2 هزار و 737 دستگاه کامیون رشد 19 درصدی دارد.

حاتمی در رابطه با واگن های تخلیه شده گفت: همچنین در مدت یاد شده 825 واگن در منطقه آزاد ارس تخلیه شده است.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس افزود: عمده کالاهای ترانزيت شده از منطقه آزاد ارس باطري و موبايل، ظروف شيشه اي، انواع ساعت، انواع البسه و كيف و كفش، انواع دستگاهها و اجزا و قطعات ماشين آلات مستعمل، اسباب بازي، مغز گردو، مغز بادام ، كشمش ، برگه زردآلو، زيورآلات و بدليجات ، چاي،عينك ، انواع چراغ ،شال و روسري،فندك،دستكش، پالت چوبي،چتر،صنايع دستي و غیره بوده است که این کالاها به کشورهای آذربايجان،ارمنستان،ازبكستان،اكراين،تركيه،نخجوان،پاكستان،عراق،گرجستان و غیره صادر می شود.

یادآور می شود در 3ماهه اول سالجاری بیش از 12هزار و342 تن کالا به ارزش 6 میلیون و 225 هزار دلار از منطقه آزاد ارس به کشورهای هدف صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر دلاری 93 درصد و از نظر وزنی 293 درصد رشد داشته است.

منطقه آزاد ارس در شمال غربی استان آذربايجان شرقي در شهرستان جلفا و كرانه جنوبي رودخانه ارس با 51 هزار هکتار وسعت در همسایگی با کشورهای ارمنستان،جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است .

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج