رشد 182 درصدی ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس

رشد 182 درصدی ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس

سرپرست معاونت عمران و امور زیربنایی سازمان منطقه آزاد ارس اعلام کرد: مقایسه متراژ پروانه های صادر شده در سه ماهه اول امسال با سال 89 رشد 182درصدی را نشان می دهد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس مهندس سعید اسماعیل پور افزود: در سه ماهه اول امسال برای احداث 59 هزار و 488 متر مربع  بنا در محدوده منطقه آزاد ارس پروانه ساخت صادر شده است که این آمار در مدت مشابه سال قبل  21 هزاروهشتاد متر مربع بود و نشان دهنده رشد 182 درصدی ساخت و ساز در این منطقه می باشد.

 اسماعیل پور ادامه داد: این مقدار ساخت و ساز بواسطه صدور 37 پروانه ساخت و ساز توسط واحد معماری و شهرسازی معاونت عمران و امورزیربنایی منطقه آزاد ارس انجام شده است.

وی گفت: همچنین از ناحیه صدور پروانه ساخت و ساز حدود 624میلیون و 877 هزار ریال عوارض دریافت شده که نسبت به سه ماهه اول سال گذشته رشد 310درصدی را نشان می دهد.

وی افزود : پروانه های صادر شده جهت ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس با کاربری های تجاری ،صنعتی و مسکونی می باشند.

وی تصریح کرد: رشد مناسب ساخت و ساز در منطقه آزاد ارس  ناشی از اتمام انجام مطالعات طرح های تفصیلی و شروع عملیات آماده سازی سایت های مختلف منطقه و در نتیجه ایجاد فضاهای جدید زندگی و کسب و کار و فعالیت در حوزه های مختلف در این منطقه است.

اسماعیل پور افزود: با تعریف سایت های مختلف صنعتی، خدماتی تجاری و مسکونی در محدوده منطقه ساخت و ساز در آن رشد مناسبی داشته و در حال افزایش است.

وی ادامه داد: فعالیت های زیرساختی سازمان منطقه آزاد ارس در سال های گذشته رونق مناسبی به فعالیت های مختلف در این منطقه داده و حضور سرمایه گذاران و گردشگران در آن زمینه را برای توسعه ساخت و ساز فراهم کرده است.

 

گفتنی است منطقه آزاد ارس در شمال غربی کشور در استان آذربایجان شرقی واقع شده و بخش هایی از شهرستانهای جلفا و خداآفرین را به مساحت 51هزار هکتار شامل می شود.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج