اولین همایش شعر و موسیقی در خداآفرین برگزار شد

اولین همایش شعر و موسیقی در خداآفرین برگزار شد
همزمان با روز بزرگداشت محمدحسین بهجت متخلص به شهریار، همایشی با عنوان شعرو موسیقی قره داغ در مرکز خداآفرین منطقه آزاد ارس برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، این همایش یک روزه به همت مرکز خداآفرین و با حضور شاعران برجسته آذری زبان، هنرمندان و استادان موسیقی سنتی آشیق، بویژه نوازندگان موسیقی سنتی ساز قوپوز از شهرستان های اهر، کلیبر، ورزقان، جلفا، هوراند و خداآفرین، و مردم و مسئولین شهرستان برگزار شد.
قائم مقام مدیرعامل منطقه آزاد ارس در مرکز خداآفرین در این همایش تداوم برگزاری و تشکیل دبیرخانه همایش شعر و موسیقی قره داغ را از مسئولین اداره کل فرهنگ و ارشاد استان خواستار شد.
ملکی در این همایش گفت: خداآفرین در شعر و ادبیات آذری و همچنین موسیقی سنتی، جایگاه پر اهمیتی دارد و از سده های گذشته شاعران و آشیق های بنام و پر آوازه ای از این منطقه سربرآورده اند که تاثیر به سزایی در معرفی و شناسایی تاریخ منطقه ارسباران (قره داغ) و زنده ماندن زبان مادری (آذری) داشته است.
جعفر ملکی برگزاری چنین همایش ها را در ترویج فرهنگ موسیقی بومی و سنتی کشور و همچنین جلوگیری از فراموشی زبان آذری بسیار موثر دانست و گفت: این برنامه های فرهنگی سبب می شود که یادگیری زبان و فرهنگ های غربی در بین نسل امروزی جای خود را به یادگیری زبان مادری و زنده کردن فرهنگ سنتی بدهد و عملا با این اقدام علاوه بر احیای زبان آذری، از تهاجم فرهنگی نیز جلو گیری می شود.
همایش شعر و موسیقی قره داغ در تاریخ 29 شهریور به مدت یک روز در محدوده منطقه آزاد ارس مرکز خداآفرین و با مشارکت این مرکز برگزار شد.
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج