هنرمند معروف موسیقی عاشیقی در حاشیه کنسرت نوروزی خداآفرین:

موسیقی عاشیقی ریشه در نوروز و طبیعت دارد

موسیقی عاشیقی ریشه در نوروز و طبیعت دارد
هنرمند معروف موسیقی عاشیقی در دومین روز کنسرت نوروزی خداآفرین، گفت: موسیقی عاشیقی ریشه در نوروز و طبیعت دارد و برنامه های نوروزی سازمان منطقه آزاد ارس، می تواند به تقویت این موسیقی کمک کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، عاشیق محبوب خلیلی، اظهار کرد: کنسرت های نوروزی منطقه آزاد ارس در منطقه خداآفرین، بخشی از سلسله برنامه های جشن نوروز است که به همت این سازمان، هر ساله در این منطقه برگزار می شود و این کنسرت ها به موسیقی عاشیقی اختصاص دارد.
وی افزود: موسیقی عاشیقی ریشه در طبیعت دارد و این موسیقی الهام گرفته از صداهایی است که در طبیعت موجود است.
عاشیق محبوب تاکید کرد: از این موارد می توان به صدای آب، صدای برگ ها، صدای کوهساران و درختان اشاره کرد که به وفور در ایام نوروز می توان شنید. به همین خاطر هم در این منطقه که طبیعت حرف اول را می زند، موسیقی عاشیقی، دوست داشتنی و شنیدنی است.
وی با اشاره به قدمت موسیقی عاشیقی در این منطقه، عنوان کرد: قدمت موسیقی عاشیق به 6500 سال قبل از میلاد مسیح بازمی گردد. حتی در موزه لوور پاریس هم مجسمه اوزان را نصب کرده اند.
عاشیق محبوب تصریح کرد: این عاشیق ها بودند که پا درمیانی می کرده اند و صلح با پیام و پادرمیانی آنها به وجود می آمد. چراکه از دیرباز، عاشیق ها صاحب احترام بوده اند.
گفتنی است، کنسرت موسیقی عاشیقی در روزهای متوالی در کنار دریاچه سد خداآفرین با حضور گسترده مردم منطقه و گردشگران برگزار شد و این کنسرت ها از سلسله برنامه های پیش بینی شده منطقه آزاد ارس در نوروز 96 بود.
لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج