با سرمایه گذاری 110 میلیارد ریالی صورت گرفت:

آغاز تولید رسمی پروفیل در منطقه آزاد ارس

آغاز تولید رسمی پروفیل در منطقه آزاد ارس

تولید رسمی کارخانه طلا پروفیل ارس بعد از یک سال فعالیت آزمایشی آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، کارخانه تولید انواع پروفیل در ارس که در دهه فجر سال قبل به همراه 15 پروژه صنعتی و زیرساختی توسط دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی افتتاح شده بود، امروز فعالیت تولیدی خود را آغاز کرد.
به گفته مدیرعامل شرکت تولید پروفیل در ارس، برای راه اندازی شش خط از 10 خط تولید این مجموعه 110 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
میراب در آئین آغاز بکار رسمی شرکت طلا پروفیل ارس گفت: ظرفیت تولید سالانه این شرکت هفت هزار تن می باشد که با اتمام چهار خط تولید بعدی، این میزان به 10 هزار تن افزایش می یابد.
وی با بیان اینکه 90 درصد مواد اولیه تولیدات این شرکت داخلی است، از صادرات محصولات خود به کشورهای هدف خبر داد و گفت: قیمت تمام شده تولیدات طلا پروفیل ارس در مقایسه با مشابه خارجی 30 درصد و در مقایسه با مشابه داخلی 10 درصد ارزان تر است.
مدیرعامل شرکت تولید پروفیل گفت: هم اکنون با راه اندازی این کارخانه برای 60 نفر بصورت مستقیم شغل ایجاد شده که در آینده و با تکمیل خطوط تولید، این رقم به 100 نفر افزایش می یابد.
وی در بخش دیگر سخنان خود بر لزوم حمایت از سرمایه گذاران داخلی تاکید کرد و گفت: در صورت حمایت از سرمایه گذاران داخلی، دیگر نیازی به ورود سرمایه های خارجی برای رونق کار و اشتغال نخواهد بود.
بر اساس اعلام معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری ارس، هم اکنون 130 واحد تولیدی در ارس فعالیت دارند. همچنین در سال 1395 مبلغ 100 میلیارد ریال تسهیلات ویژه رونق تولید به واحدهای صنعتی حاضر در این منطقه اعطا شده است.
اضافه می شود در آئین آغاز بکار رسمی شرکت طلا پروفیل ارس که جمعی از مسئولین ارس، استان و نمایندگان فروش این شرکت در سراسر کشور حضور داشتند، از کارگران نمونه و نمایندگان فروش تجلیل بعمل آمد.
منطقه آزاد ارس با 51 هزار هکتار وسعت بعنوان صنعتی ترین منطقه آزاد ایران مطرح بوده و در چهار محدوده منفصل جلفا (مرز ایران و نخجوان) با 20 هزار و 500 هکتار، نوردوز (مرز ایران و ارمنستان) با 411 هکتار، محدوده خداآفرین با پنج هزار و 700 هکتار و محدوده قلی بگلو (مرز ایران و آذربایجان) با 25 هزار هکتار مجری سیاست ها و ماموریت های اقتصادی تعریف شده می باشد.

برچسب ها : تولید, آغاز, پروفیل
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج