قرآن محوری، اساس توسعه فرهنگی در مناطق آزاد است

  • 26 بهمن 1396
  • 14:17
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 419 بازدید
  • Article Rating
قرآن محوری، اساس توسعه فرهنگی در مناطق آزاد است

این مسابقات با تاکید بیشتر بر مفاهیم قرآنی و نهج البلاغه در سه گروه سنی زیر 10سال و زیر 15 سال و بالای 15 سال در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ تخصصی و عمومی، مفاهیم، اذان و نهج البلاغه و بر اساس آیین نامه شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد برگزار می شود.

ابراهیم نصیری، مدیر فرهنگی آموزشی منطقه آزاد ارس، همزمان با برگزاری مسابقات قرآن در گفت وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، گفت: چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس ویژه ارسوندان، دانش آموزان، دانشجویان و کارکنان منطقه آزاد ارس در محدوده شهرستان های خداآفرین و جلفا برگزار می شود.

وی با بیان اینکه قرآن محوری اساس توسعه فرهنگی در مناطق آزاد است افزود: این مسابقات با تاکید بیشتر بر مفاهیم قرآنی و نهج البلاغه در سه گروه سنی زیر 10سال و زیر 15 سال و بالای 15 سال در رشته های قرائت ترتیل و تحقیق، حفظ تخصصی و عمومی، مفاهیم، اذان و نهج البلاغه و بر اساس آیین نامه شورای راهبردی قرآن مناطق آزاد برگزار می شود.

نصیری، با بیان اینکه در این دوره از مسابقات 493 نفر شرکت کرده اند گفت: از این تعداد 255 نفر را بانوان و 238 نفر را آقایان تشکیل می دهد.

مدیرفرهنگی منطقه آزاد ارس افزود: در رشته مفاهیم 160 نفر، نهج البلاغه 49 نفر، حفظ عمومی 24 نفر، ترتیل 109 نفر تحقیق 27 نفر، حفظ تخصصی 34 نفر، اذان 48 نفر، صحیح خوانی 10 نفر و در گروه سنی زیر 15 سال نیز 32 نفر شرکت کرده اند.

نصیری تصریح کرد: بیشترین رشته ای که شرکت کنندگان در آن ثبت نام کرده اند در بخش مفاهیم و ترتیل است.

وی، با بیان اینکه دوره اول این مسابقات 130 نفر و در دومین دوره 320 نفر و در سومین دوره 550نفر شرکت کرده بودند گفت: برگزاری منظم مسابقات قرآن در منطقه ارس در چهارسال گذشته عامل بسیار موثری در ترویج فرهنگ قرآن آموزی بویژه در گروه کودکان و نوجوانان بوده است.

مدیر فرهنگی منطقه آزاد ارس تصریح کرد: این رقابت ها صرفا توسط منطقه آزاد ارس برگزار می شود و این رقابت های قرآنی از مسابقات قرانی دانش اموزان توسط آموزش و پرورش تفکیک شده است و می توان گفت افزایش شرکت کنندگان در این رقابت ها چشمگیر است.

گفتنی است چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج البلاغه منطقه آزاد ارس 25 و 26 بهمن ماه جاری در جلفا برگزار می شود.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج