ظرفیت موسسات قرآنی جلفا مورد توجه قرار گیرد

  • 26 بهمن 1396
  • 16:00
  • فرهنگی
  • 0 دیدگاه
  • 584 بازدید
  • Article Rating
ظرفیت موسسات قرآنی جلفا مورد توجه قرار گیرد

همکاران و دوستان در معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس به سختی تلاش کرده و زحمت می‌کشند تا برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در اینجا محقق شود و نتیجه تلاش آنها برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی است که به صورت سالانه در منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام سالار سنجری، امام جمعه جلفا در حاشیه بازدید از چهارمین دوره مسابقات قرآن کریم منطقه آزاد ارس در گفت‌وگو با ایکنا از آذربایجان شرقی، با اشاره به قرار گرفتن جلفا در منطقه مرزی کشور، گفت: منطقه آزاد ارس در خصوص فعالیت های قرآنی کارهای ارزشمندی انجام می دهد.

وی، با اشاره به برگزاری چهارمین دوره مسابقات قرآن، اذان و نهج‌البلاغه که در منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود،گفت: با توجه به اینکه منطقه آزاد ارس و جلفا از نظر جغرافیایی در کریدورهای بین‌المللی قرار گرفته و مجموعه فرهنگ‌های مختلفی به این منطقه وارد و خارج می‌شود، این منطقه یک منطقه کاملا حساس و کلیدی است و اجرای برنامه‌های فرهنگی و قرآنی در این منطقه حساسیت خاصی دارد.

حجت‌الاسلام سنجری، با اشاره به اینکه این مسابقات سالانه برگزار می‌شود، تصریح کرد: همکاران و دوستان در معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس به سختی تلاش کرده و زحمت می‌کشند تا برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی در اینجا محقق شود و نتیجه تلاش آنها برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی است که به صورت سالانه در منطقه آزاد ارس برگزار می‌شود.

امام جمعه جلفا خاطرنشان کرد: برای اینکه برگزاری این مسابقات خروجی بیشتری داشته باشد از معاونت فرهنگی منطقه آزاد ارس درخواست کرده ام از پتانسیل و ظرفیت موسسات و مهدهای قرآنی شهرستان نیز استفاده شود.

وی تاکید کرد: مسئولین برگزاری مسابقات قرآنی در سال های آینده قبل از اینکه مرحله شهرستانی را برگزار کنند می توانند این مسابقات را در روستاها و محله ها نیز برگزار و منتخبان را در مرحله شهرستانی شرکت دهند.

 حجت‌الاسلام سنجری، گفت: با توجه به موضوعیت و محوریت قرآن کریم در همه ابعاد زندگی اعم از ابعاد سیاسی،فرهنگی ،اجتماعی و اقتصادی لازم است به نوعی برنامه‌ریزی صورت گیرد که قرآن کریم از حاشیه و تعارفات زندگی به متن جامعه بیاید و به صورت فعال در همه ابعاد جامعه حضور داشته باشد.

امام جمعه جلفا در ادامه سخنان خود افزود: اگر قرآن کریم در متن جامعه باشد، جامعه‌ای فعال و پویا با سیستم تفکر قرآنی و مذهبی در سایه‌سار آن شکل می‌گیرد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج