در ارس نفسی تازه کنیم

گزارش مردمی از مسافران قطار گردشگری ارس

گزارش مردمی از مسافران قطار گردشگری ارس

سفر به ارس با قطاری که از تبریز تا جلفا از میان باغات و تپه های سرسبز میشو می گذرد، بسیار دل انگیز و خوشایند است.

سفر به ارس با قطاری که از تبریز تا جلفا از میان باغات و تپه های سرسبز میشو می گذرد، بسیار دل انگیز و خوشایند است. این قطار رایگان گردشگری از بیست اسفند تا بیست فروردین هر روز مسافران را از تبریز به جلفا و برعکس جابه جا می کند. استقبال از قطار گردشگری تبریز – جلفا به قدری بود که سازمان منطقه آزاد ارس تصمیم گرفت تا یک رام قطار دیگر به این مسیر اضافه کرده و هم اکنون دو قطار با فاصله زمانی نیم ساعته مسافران نوروزی ارس را از تبریز به مقصد جلفا منتقل می کند. اگر شما هم می خواهید جزو 1330 مسافر نوروزی ارس باشید که هر روزه با این دو قطار به جلفا می آیند، باید صبح زود سوار قطار شده و سه ساعت بعد در سرزمین زیبایی ها باشید. اگر دوباره بخواهید با همین قطار برگردید، برای گردش و خرید تا بعد از ظهر همان روز فرصت دارید. در این گزارش با مسافران و گردشگران نوروزی قطار همراه می شویم.

سفر دسته جمعی به ارس
گروه هشت نفری از خانم هایی که با قطار گردشگری به ارس آمده اند از سفرشان راضی هستند و دلیلش را هم سفر گروهی و باهم بودن می دانند. آنها که فقط با هدف بازارگردی و خرید از مجتمع های تجاری به جلفا آمده اند، می گویند تنها ایراد مسافرت با قطار این است که نمی توانیم وسایل بزرگ مثل لوازم دکوری و آشپزخانه مثل ست قابلمه و غیره خریداری کنیم و با خودمان ببریم.
یکی از خانم های گروه که بیشتر مواد غذایی و تنقلات خریداری کرده است، می گوید: باید برای خرید وسایلی که حملش برایم سخت بوده دوباره با ماشین شخصی به ارس سفر کنیم.
وی ادامه می دهد: اگر قبلا تجربه سفر با قطار به ارس را داشتم، حتما با خودم ساک یا کیف خرید می آورم تا این مشکل تا حدودی حل شود.

گردش در ارس، بدون اتلاف وقت
خانواده چهارنفری آقای ذاکری هم برای اینکه پدر خانواده به خاطر کمردرد نمی تواند رانندگی کند با قطار گردشگری به ارس آمده اند. آقا و خانم ذاکری و دو دخترشان که هر دو دانشجو هستند بعد از پیاده شدن از قطار سوار اتوبوس ارس گردی شده و به بازدید از کلیسا سنت استپانوس، کلیسای چوپان و اکوموزه گلفرج رفته اند. آنها قبلا چندین بار با ماشین شخصی به ارس سفر کرده اند اما آقای ذاکری اعتقاد دارد این سفرشان خاطره انگیز و پربارتر از سفرهای قبلی بوده است چون به جای صرف وقتشان برای خرید از آثار تاریخی منطقه دیدن کرده اند!


استقبال از قطار گردشگری
خانم و آقای بازارچی که به همراه پسر کوچکشان با قطار رایگان گردشگری از تبریز به جلفا آمده اند، گردش یک روزه خود در ارس را خوب توصیف می کنند. آنها بعد از رسیدن به ارس، صبح را به خرید و بعد از ظهر را هم به گردش و استراحت در پارک کوهستان ارس اختصاص داده اند و ساعت شش بعد از ظهر به ایستگاه راه آهن جلفا برگشته اند تا به موقع سوار قطار برگشت شوند.
آقای بازارچی ضمن تشکر از راه اندازی این قطار از شلوغی آن شاکی است و می گوید که ازدحام جمعیت در هنگام سوار شدن به قطار و در طول مسیر کمی ناراحت کننده است اما در کل مسافرت با قطار دلچسب است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج