در ارس نفسی تازه کنیم

گزارش مردمی از بازار و مراکز خرید ارس

گزارش مردمی از بازار و مراکز خرید ارس

امروزه علم روانشناسی ثابت کرده است؛ خرید کردن تاثیری مثبت بر روحیات و خلق و خوی انسان دارد. خرید بخش جداناپذیر هر مسافرت است. به خصوص اگر به جایی سفر کنید که بازار و مراکز خرید متعددی داشته باشد. ارس با دو بازار قدیمی؛ بازار روس و بازار آراز و مراکز تجاری مدرن و زیبا این روزها میزبان گردشگران نوروزی است. افزایش گردشگران نوروزی ارس در سال 97 می تواند سبب شود که بازار ارس نیز رونق بیشتری بگیرد.

سفر دوباره فقط برای خرید
خانمی که در مغازه فروش مواد شوینده و بهداشتی در حال خرید است، در مورد کیفیت و قیمت اجناس می گوید: به نظرم قیمت اجناس بهداشتی مناسب و ارزان تر از شهرهای دیگر است.
خانم پیرا که از عجب شیر مهمان ارس است، از خریدش راضی است اما به خاطر اقامت یک روزه در ارس از اینکه نمی تواند به همه مجتمع های تجاری ارس سر بزند ناراحت است. او می گوید: بعد از تعطیلات عید هم برای خرید به ارس سفر خواهد کرد.
به نظر وی تنوع تعداد پاساژها و نیمه فعال بودن بیشتر مجتمع های تجاری کار گردشگران برای یافتن اجناس مورد نظر سخت تر شده و زمان بیشتری برای جابجایی بین مجتمع های تجاری صرف می شود.

خرید سوغات از ارس
خانم و آقای باروقی اهل تهران، سه روز در جلفا اقامت کرده و اغلب مراکز خرید و بازار را گشته اند. آنها که بیشتر پوشاک و مواد غذایی خریده اند، به طور کلی از قیمت و کیفیت خریدشان راضی هستند.
آنها روز آخر خود در ارس را به خرید سوغات اختصاص داده و مشغول انتخاب شکلات هستند و قرار است برای دوستان و فامیلشان شکلات ببرند. خانم باروقی به شوخی می گوید: در این چند روز به قدری شکلات خریدیم که دیگر در ارس شکلات پیدا نمی شود.


قیمت های متنوع
یکی از گردشگران نوروزی ارس نیز که از تبریز سفر یک روزه ای را به جلفا داشته است، بیشتر به دنبال خرید ظروف آشپزخانه و وسایل مصرفی است. خانم قربان زاده با اشاره به اینکه سال های گذشته نیز بیشتر ظروف آشپزخانه خود را از ارس خریده است، می گوید: قیمت این وسایل در ارس پایین تر از شهرهای دیگر است.
وی وجود نمایندگی محصولات مختلف را در ارس یک مزیت بزرگ می داند و اظهار می کند: معمولا سالی یک با 2 بار برای خرید مایحتاج و ظروف خانه و آشپرخانه به ارس سفر می کنم.
قربان زاده تخفیف های ارائه شده در نوروز 97 را کافی نمی داند و عنوان می کند: به نظر می رسد که نبود تخفیف در بیشتر اجناس و عدم انعطاف فروشنده ها باعث شده است که میزان خرید از ارس نسبت به میزان گردشگر پایین بیاید.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج