تحقیقات مرتبط با پتانسیل های ارس حمایت می شود

تحقیقات مرتبط با پتانسیل های ارس حمایت می شود

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، گفت: حمایت از علوم و تحقیقات مرتبط با پتانسیل های ارس یکی از اهداف مهم سازمان منطقه آزاد ارس است. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان در مراسم رونمایی از اختراع «نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خود ترمیم شونده» گفت: یکی از اهداف مهم سازمان منطقه آزاد ارس، حمایت و بهره گیری از علوم و تحقیقات مرتبط با پتانسل های ارس برای توسعه و رونق فعالیت های کیفی این منطقه است.
وی با تاکید بر اینکه ارس باید در زمینه علوم زیست محیطی به قطب علمی ایران تبدیل شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اقلیم منحصر به فرد، جنگل های ارسباران، آثار و بناهای تاریخی، رود خروشان ارس و تلاش برای رشد صنعت گردشگری، می توان از علوم مرتبط به بهترین شکل ممکن بهره برد. 
نریمان افزود: در همین راستا، آموزش، تحقیقات علمی و هر نوع اختراع با قابلیت تجاری سازی، مورد توجه و حمایت جدی سازمان منطقه آزاد ارس قرار می گیرد. 
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس با اشاره به اینکه پردیس های دانشگاهی ارس می توانند نقش مهمی در زمینه رشد علمی منطقه آزاد ارس داشته باشند، گفت: پردیس ارس دانشگاه تهران جایگاه ویژه درمجامع علمی دنیا دارد و تلاش می کنیم با بهره گیری از ظرفیت، ارس را به جایگاه رفیع علمی و تحقیقاتی برسانیم.
گفتنی است، مراسم رونمایی از اختراع «نانو رنگ های تصفیه کننده هوا و خودترمیم شونده» با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، رئیس پردیس ارس دانشگاه تهران و معاونین سازمان منطقه آزاد ارس در پردیس ارس دانشگاه تهران برگزار شد.

برچسب ها : نانو, اختراع, پلیمر
لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج