مدیرعامل شرکت فناور آرمان تایماز ارس:

متخصصان کشاورزی با کشت کالا در ارس گردهم می آیند

متخصصان کشاورزی با کشت کالا در ارس گردهم می آیند

مدیرعامل شرکت فناور آرمان تایماز ارس با محصول کشت کالا و به عنوان یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس، در حاشیه نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز گفت: کشت کالا یکی از محصولاتی است که به مرکزیت ارس، متخصصان کشاورزی را گردهم آورده است. 

مدیرعامل شرکت فناور آرمان تایماز ارس با محصول کشت کالا و به عنوان یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس، در حاشیه نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز گفت: کشت کالا یکی از محصولاتی است که به مرکزیت ارس، متخصصان کشاورزی را گردهم آورده است. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محمد زرندی گفت: کشت کالا یکی از استارتاپ های مستقر در ارس است که جوایز زیادی در سال های اخیر کسب کرده و اشتغال زایی بالایی داشته است. 
وی افزود: هم اکنون کشت کالا 35 نماینده فعال در سطح کشور دارد که همگی فارغ التحصیل های رشته کشاورزی هستند و در آینده نزدیک این تعداد تا 200 نفر قابل افزایش است. 
زرندی با اشاره به اینکه کشت کالا موفق شده است 5 تا 7 نوع واسطه را از بازار کشاورزی کشور حذف کند، تاکید کرد:کشت کالا برای ایجاد بازار آنلاین فروش محصولات کشاورزی و باغی و ماشین آلات و ابزار کشاورزی، با هدف رفع دغدغه های کشاورزان از جمله نبود بازار جامع و نظام واسطه گری ، آغاز به فعالیت کرده است. 
وی در ادامه گفت: کشت کالا سال گذشته موفق به کسب رتبه نخست استارتاپ های نمایشگاه رینوتکس در حوزه کشاورزی و رتبه هفتم نمایشگاه شد و علاوه بر این موفق به کسب عناوینی چون رتبه نخست استارتاپ میتاپ تبریز، فناور برتر سال 96 منطقه آزاد ارس، طرح برتر جشنواره کسب و کار خواجه نصیر و مقام نخست اولین رویداد استارتاپی حوزه کشاورزی ایران شده است. 
رزندی ضمن اشاره به دلایل حضور در نمایشگاه رینوتکس 2018 ، اظهار کرد: امسال بیشتر به دنبال شناساندن برند کشت کالا هستیم و موفق شدیم تا 2 تفاهم نامه در حوزه تولید محصولات سالم و سیستم آبیاری هوشمند منعقد کنیم. 
وی امکانات ارائه شده در مرکز رشد ارس را برای رشد و توسعه استارتاپ ها بی نظیر عنوان کرد و گفت: با در اختیار گرفتن این امکانات به دنبال ایده های بزرگتری چون انتقال دانش فنی کشاورزی در کنار خرید و فروش و بهبود ساختار کشاورزی کشور هستیم. 
مرکز رشد واحدهای فناور ارس در 25 آذر سال 1395 با حضور مسئولین سازمان منطقه آزاد ارس و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در ساختمانی به متراژ 500 متر مربع و با 20 دفتر کار برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان آغاز بکار کرد. تخفیف در عوارض پروانه ساخت تا 50 درصد، تخفیف در هزینه زمین تا 30 درصد، تخفیف در هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای پنج سال اول تا 30 درصد و تخفیف در هزینه عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری تا 100 درصد، از جمله مشوق‌های ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس است.
گفتنی است، نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی تبریز (رینوتکس 2018 ) با حضور سازمان منطقه آزاد ارس و برخی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس برگزار شد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج