مدیرعامل شرکت دانش بنیان اروین صنعت ارس:

در منطقه آزاد ارس بر روی تولید تمرکز کرده ایم

در منطقه آزاد ارس بر روی تولید تمرکز کرده ایم

علیرضا نوریان، با اشاره به فعالیت در زمینه فناوریهای نوین کشاورزی، عنوان کرد: شرکت دانش بنیان اروین صنعت ارس با تولید دستگاه های ضدتگرگ شناخته شده است و محصولات تولیدی این شرکت در ایران و کشورهای منطقه نصب شده است. 

مدیرعامل شرکت دانش بنیان اروین صنعت ارس به عنوان یکی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس، در حاشیه نمایشگاه رینوتکس 2018 تبریز گفت: در منطقه آزاد ارس با خیال آسوده بر روی تولید تمرکز کرده ایم و به دنبال ارائه محصولات جدیدتری هستیم. 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، علیرضا نوریان، با اشاره به فعالیت در زمینه فناوریهای نوین کشاورزی، عنوان کرد: شرکت دانش بنیان اروین صنعت ارس با تولید دستگاه های ضدتگرگ شناخته شده است و محصولات تولیدی این شرکت در ایران و کشورهای منطقه نصب شده است. 
وی افزود: سامانه ضد بارش تگرگ این شرکت می تواند تگرگ را در محدوده 100 هکتار به باران و برف تبدیل کند و در زمین های باغی و کشاورزی و پارکینگ شرکت های خودروسازی کاربرد دارد.
نوریان با بیان  اینکه در منطقه آزاد ارس دغذغه تولید و صادرات نداریم و به محصولات جدیدتری می اندیشیم، گفت: رآکتور تولیدی این شرکت قابلیت این را دارد که پسماندهای کشاورزی را به انرژی های برق و گاز تبدیل کند. نوع پرتابل این رآکتور برای تولید برق 150 کیلووات و نوع بزرگتر برای تولید برق در حد مگاوات کاربرد دارد. 
وی ادامه داد: سامانه جدید ضد سرمای این شرکت نیز قادر است دمای هوا را به 2 تا 3 درجه سانتی گراد رسانده و از خسارات سرمازدگی در باغات و زمین های کشاورزی جلوگیری کند.
نوریان با اشاره به اینکه این محصول به کشورهای ترکیه و آذربایجان نیز صادر شده است، گفت: سیاست شرکت در حال حاضر بر روی متمرکز کردن تولید در ارس پایه ریزی شده است و تلاش داریم تا با بهره گیری از مزایای منطقه آزاد و حمایت های سازمان منطقه آزاد ارس، صادرات شرکت را افزایش دهیم. 
وی با اشاره به قابلیت های محصول ضدتگرگ،گفت: این محصول رقیب خارجی نیز دارد اما دانشگاه های کشور گواهی کرده اند که محصول تولید ارس 30 درصد نسبت به نمونه های خارجی عملکرد بهتری داشته و قیمت آن یک چهارم نمونه های خارجی است. 
مرکز رشد واحدهای فناور ارس در 25 آذر سال 1395 با حضور مسئولین سازمان منطقه آزاد ارس و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد در ساختمانی به متراژ 500 متر مربع و با 20 دفتر کار برای شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان آغاز بکار کرد. تخفیف در عوارض پروانه ساخت تا 50 درصد، تخفیف در هزینه زمین تا 30 درصد، تخفیف در هزینه اجاره سالن‌های استیجاری برای پنج سال اول تا 30 درصد و تخفیف در هزینه عوارض مجوز فعالیت و عوارض عمران شهری تا 100 درصد، از جمله مشوق‌های ارائه شده به شرکت‌های دانش‌بنیان در منطقه آزاد ارس است.
گفتنی است، نمایشگاه فناوری و نوآوری ربع رشیدی تبریز (رینوتکس 2018 ) با حضور سازمان منطقه آزاد ارس و برخی از شرکت های مستقر در مرکز رشد ارس در حال برگزاری است.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج