نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی:

دانشجویان از وابستگی به احزاب دوری کنند

دانشجویان از وابستگی به احزاب دوری کنند


نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ویژه برنامه روز دانشجوی منطقه آزاد ارس، گفت: افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی باید در اولویت های دانشجویان بوده و از وابستگی به احزاب دوری کنند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم، در این مراسم گفت: دانشجو در شرایط کنونی رسالت بسیار سنگینی را بر عهده دارد؛ برای نمونه دانشجویان در فراگیرسازی گفتمان انقلاب اسلامی باید نقش آفرین باشند.
وی با اشاره به اینکه افزایش بصیرت و سطح آگاهی سیاسی و دینی باید در اولویت دانشجویان باشد، عنوان کرد: دانشجویانی که بصیرت نداشته باشند در مراحل حساس دچار اشتباه می شوند و خواسته یا ناخواسته به دشمن کمک می کنند.
حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم، تاکید کرد: از خصوصیات جنبش دانشجویی در ایران، ضد استکباری بودن آن است و این خصوصیت از ابتدا تا به امروز ادامه داشته است.
وی افزود: دانشجویان در جنبش های عدالت طلبی و آزادیخواهی در دوران معاصر و به خصوص دهه های اخیر، نقش بسیار پررنگی داشته اند. به طوریکه شاخص ترین مورد را باید در 16 آذر جستجو کرد و حادثه این روز به عنوان یک مقاومت تاریخی در دانشگاه تهران به ثبت رسید.
امام جمعه تبریز ادامه داد: ایستادگی دانشجویان ادامه یافت تا به موج انقلاب اسلامی پیوست و در نهایت نظام وابسته به سلطه گران فرو پاشید.
حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم گفت: این حادثه پیام بزرگی داشت و قدرت های استکباری علی رغم شعارهای خودشان، به ارزش هایی چون آزادی و حقوق بشر نه مقید و نه متعهد بودند.
وی اظهار کرد: امروزه نیز شاهد هستیم که آمریکایی ها شعارهای دوستی با ملت ایران را سر می دهند اما پیچیده ترین دشمنی ها را علیه همین ملت انجام می دهند.
حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم خاطرنشان کرد: امروزه دانشجویان ایران اسلامی باید پشتیبان دست آوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی باشند و باید با روحیه عدالتخواهانه در راه گسترش ارزش های اسلامی و اعتلای انقلاب اسلامی قدم بردارند.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به ویژگی های جنبش دانشجویی ایران، عنوان کرد: آگاه سازی عموم جامعه، فساد ستیزی و مطالبه عدالت باید از ویژگی های جنبش دانشجویی باشد و جنبش دانشجویی ما باید در جنبش نرم افزاری میدان داری کنند.
وی با بیان اینکه سطحی نگری و سطحی اندیشی یکی از آفت های جنبش دانشجویی است، ادامه داد: دانشجو باید سیاسی باشد اما در دام احزاب سیاسی نیفتد و به احزاب سیاسی اجازه سو استفاده از جنبش دانشجویی را ندهد.
حجت‌الاسلام و المسلمین آل هاشم در بخش دیگری از صحبت های خود، گفت: جنبش دانشجویی می تواند در زمینه پیاده سازی تمدن اسلامی مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نقش آفرینی کرده و در این زمینه تاثیرگذاری کند.
وی افزود: اگر دانشجو از آرمان های انقلاب اسلامی و آرمان های مقام معظم رهبری دور باشد، شاهد آفت در جنبش دانشجویی خواهیم بود.
امام جمعه تبریز در پایان گفت: دانشجویان نشان داده اند که همیشه آماده دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند و شهدای دانشجوی دفاع مقدس و شهدای دانشجوی مدافع حرم ثابت کننده این موضوع است.
ویژه برنامه روز دانشجوی منطقه آزاد ارس با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی، نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی، مدیران شهرستان جلفا و منطقه آزاد ارس و دانشجویان و روسای دانشگاه های جلفا در دانشگاه پیام نور این شهر برگزار شد.

لینک کوتاه :

عکسهای مرتبط

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج