کاهش 95 درصدی سوانح جاده ای نوروز در منطقه آزاد ارس

کاهش 95 درصدی سوانح جاده ای نوروز در منطقه آزاد ارس

35 ماموریت امداد و نجات و امداد جاده ای در ایام تعطیلات نوروز در منطقه آزاد ارس انجام گردید که در مقایسه با مشابه سال قبل کاهش 95 درصدی داشته است.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس رییس کمیته امداد و نجات ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس با اعلام این خبر افزود: همکاری خوب واحد امداد و نجات و آتشنشانی سازمان منطقه آزاد ارس و راهنمایی و رانندگی جلفا و رعایت نکات ایمنی از سوی رانندگان عامل اصلی کاهش تصادفات جاده ای است.
محبوب ابراهیمی با اشاره به کاهش 95 درصدی تصادفات جاده ای در مسیر های منتهی به منطقه آزاد ارس تصریح کرد: تردد در مسیر منتهی به منطقه آزاد ارس از سمت تبریز در روز 13 فروردین به نحوی بود که این مسیر به عنوان پرترافیک ترین جاده استان از سوی پلیس راه و راهنمایی و رانندگی اعلام شد.
وی گفت: با لطف خداوند و تلاش شبانه روزی امدادگران سازمان خوشبختانه هیچ حادثه ناگوار منجر به مصدومیت شدید و فوت نداشته ایم.
ابراهیمی با اشاره به اینکه این واحد مجهز به مدرن ترین ابزارها و ماشین آلات امداد و نجات و آتش نشانی است افزود: واحد آتش نشانی و امداد و نجات سازمان منطقه آزاد ارس یکی از مجهزترین اکیپ های آتش نشانی و امداد و نجات شهرستان های شمال غرب کشور می باشد و در طی سال 1390 نزدیک به 845 ماموریت شامل 54 ماموریت اطفاء حریق، 157 ماموریت امداد و نجات جاده ای و شهری و روستایی، 189 ماموریت خدمات عمومی، 3 مانور بزرگ زلزله و پدافند غیر عامل، 32 کلاس آموزشی اطفاء حریق و امداد و نجات برای نیروی انتظامی منطقه و انتظامات سازمان منطقه آزاد ارس، به انجام رسانده است.
وی با اشاره به اینکه گردشگران داخلی و خارجی در تمام فصول و بخصوص در ایام نوروز و تابستان این منطقه زیبا و خوش آب و هوا را مقصد خود قرار می دهند احساس امنیت و آرامش در سفر را مهمترین عامل یک سفر به یادماندنی بیان کرد و افزود: سعی داریم تا با حضور در اماکن پرتردد امنیت و آرامش را به گردشگران هدیه کنیم.
 

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج