میزان بارش در جلفا 151 درصد افزایش یافت

میزان بارش در جلفا 151 درصد افزایش یافت

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز به نقل از اداره هواشناسی شهرستان جلفا، رضا قراخانی شجاعی گفت: در این مدت بیش از 55.8 میلی‌متر بارش رخ داده که در مقایسه با بلندمدت افزایش 53 درصدی را نشان می‌دهد.

وی اظهار کرد: میانگین بارندگی ایستگاه‌های باران‌سنجی شهرستان در شش ماهه اول سال زراعی 91-90 برابر 162.7 میلی‌متر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 111 درصد افزایش داشته است.

قراخانی گفت: در بین ایستگاه‌های باران‌سنجی، ایستگاه نوجه مهر با 256.7 میلی‌متر بیشترین و سیه رود با 99.7 میلی‌متر کمترین میزان بارندگی را به خود اختصاص داده‌اند.

وی افزود: در سال گذشته مجموع بارندگی در سطح شهرستان جلفا 280.7 میلی‌متر بود که در مقایسه با میانگین بلندمدت افزایش 36 درصدی را نشان می‌دهد.

وی میانگین دمای هوا در سال 90 را 14.1 درجه سانتی‌گراد اعلام و خاطرنشان کرد: دمای هوا در طول سال گذشته نسبت به سال قبل از آن 11.5 درصد کاهش داشته است.

شهرستان جلفا با داشتن آب و هوای معتدل و مرطوب با میانگین دمای 14 درجه سانتی‌گراد یکی از مناطق خوش آب و هوای آذربایجان‌شرقی به شمار می‌رود.

این شهرستان در فاصله 146 کیلومتری تبریز مرکز آذربایجان‌شرقی واقع شده و از طریق رودخانه مرزی ارس با جمهوری خودمختار نخجوان و کشور ارمنستان مرز آبی مشترک دارد.

لینک کوتاه :

آرشیو اخبار

انتخاب رنگ:
عرض اسکین:
پترن زمینه:
ستون های مگا منو:
گزینه جستجو: خروج